Wat we geloven

Wij geloven dat het leven voortkomt uit een liefdevolle God:  een God die groter is dan wij kunnen bevatten en tegelijk dichtbij komt als een zorgzame Vader. We kennen de Bijbel als gezaghebbende bron, door God geïnspireerd en door mensen doorleefd.  

In Jezus zien we wie God is en hoe Hij mensen bedoelt. Zijn leven, woorden en keuzes laten zien wat liefde, vergeving en nieuw begin kunnen betekenen. Wij geloven dat Jezus mensen helpt om weer in verbinding te leven met God, met zichzelf en met anderen, en dat zijn verhaal hoop biedt die verder reikt dan dit leven.  

We geloven dat Gods Geest mensen raakt en begeleidt. Die Geest kan rust geven, richting bieden en kracht om te leven en te geloven, juist ook in tijden van twijfel. 

We geloven in de kerk als een gemeenschap van mensen die samen willen leren, vieren en dienen. Wereldwijd, maar vooral ook lokaal: als een plek waar mensen elkaar ontmoeten, bidden en zich inzetten voor hun omgeving, in de geest van Jezus. 

 
De doop zien we als een persoonlijk moment waarop iemand bewust kiest voor het geloof. En we geloven dat ieder mens gaven heeft en een eigen plek, om op zijn of haar manier bij te dragen aan liefde, gerechtigheid en hoop in de wereld.

Onze gemeente bestaat uit mensen met verschillende achtergronden. Sommige zijn als kind gedoopt en anderen als volwassenen. We maken hierin geen onderscheid voor wat betreft lidmaatschap of rollen en taken in de gemeente. Wel praktiseren we het opdragen van kinderen en de doop op basis van persoonlijk geloof.